piątek, 20 czerwca 2014

5 prostych póz, gdy nie wiesz jak ustawić modelkę

Często jest tak, że idąc na sesję, model stoi przed obiektywem i nie wie co zrobić. Jest to krępująca sytuacja dla obojga stron, jednak zazwyczaj to fotograf  musi interweniować i mówić jak ktoś ma się ustawić. A wystarczy dzień przed wejść na fora fotograficzne lub obejrzeć magazyn modowy by zobaczyć jak robią to ludzie z większym doświadczeniem. Nie zajmie to wiele czasu, a sprawi, że poczujecie się pewniejsi stając pierwszy raz przed obiektywem.


Dziś pokażę wam kilka sprawdzonych póz, które są niezawodne przy większości sytuacji :)


1.Ręce w talii

To bardzo sprawdzona poza, która pasuje do większości sesji. Jest łatwa i sprawia, że modelka staje się szczuplejsza. 2. Ręce we włosach

 Nie jest to trudne, jednak trzeba uważać żeby nie wyglądało to nienaturalnie. Jeśli modelka zrobi to odpowiednio,  zdjęcie nabierze charakteru.

3.Punkt podparcia

Jeśli chcesz wprowadzić ciekawy element na zdjęcie lub dopełnić cała sesję to jest propozycja dla Ciebie. Niech modelka podeprze się o coś co oddaje klimat sesji. Pozwoli to na większe poczucie fotografowanej osoby, a Ty uzyskasz lepsze efekty.4. Bokiem, bez patrzenia w obiektyw

Dobrze jest gdy modelka nie patrzy przez całą sesję w obiektyw. Pozwoli to na wprowadzenie odrobiny tajemniczości i zaciekawienia. 


 5. Krok do przodu

Jest to dobra propozycja, jeśli chcesz wprowadzić dynamizm do zdjęcia oraz urozmaicić sesję.


  

Powyższe rady są tylko przykładem jaki możesz wprowadzić do swoich zdjęć. Nie gwarantują Ci one dobrych zdjęć, ponieważ wszystko zależy od fotografowanej osoby, miejsca, czasu i przede wszystkim FOTOGRAFA. Pozy te pomogą Ci w niezręcznej sytuacji, kiedy modelka nie wie co może ze sobą zrobić. Najważniejsze podczas sesji to więź pomiędzy fotografem a modelką, bez tego nie ma dobrych zdjęć!

 Jeśli chcecie więcej takich poradników piszcie w komentarzach :)

Pozdrawiam,
Dejw  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz