poniedziałek, 23 czerwca 2014

Filmy, które mogą zmienić Twoje życie cz.1

Dzisiaj podzielę się z Wami filmami, które w większym lub mniejszym stopniu zmieniły moje spojrzenie na otaczającą mnie rzeczywistość.

1. Wszystko za życie

 

To jeden z tych filmów, które uświadamiają jak niewiele jest nam potrzebne do codziennego życia. Cały proces pogoni za pieniędzmi oraz konkurowaniem między sobą to wymysł XX/XXI wieku. Polecam obejrzeć.

 

 

2. Requiem dla snu

 

Propozycja dla tych , którzy mają jakikolwiek nałóg. To film, który powinni obejrzeć wszyscy – tak na wszelki wypadek. Po obejrzeniu tego filmu nie będziesz tą samą osobą.3.Chłopiec w pasiastej piżamie 


Film powstał na podstawie książki Johna Boyne'a o tym samym tytule. Wielu ludzi nisko ocenia ten film, zarzucając mu brak realizmu i niezgodność polityczną. Ciekawa historia o zakazanej przyjaźni dwóch chłopców a kończąca się tak niespodziewanie-tragicznie zwróci uwagę widza na hitlerowskie okrucieństwo wobec innych nacji, a szczególnie Żydów. Warto być dobrym człowiekiem, bo zło wyrządzone drugiemu człowiekowi kiedyś do nas wróci ze zdwojona siłą i to wtedy gdy najmniej byśmy się tego spodziewali.

4.Podziemny krąg

 

 Główny bohater, który jest jednocześnie narratorem, jest znużony swoim dotychczasowym, jałowym życiem. Pewnego dnia w samolocie spotyka Tylera. Napotkany przypadkiem mężczyzna jest w podobnym wieku co Jack, lecz jest od niego o wiele przystojniejszy, bardziej odważny, ma wszystko to, czego zdaje się on nie mieć. Jack nawet nie przeczuwa, że to spotkanie zmieni jego życie na zawsze... Polecam obejrzeć.
5. Siedem dusz

 

 Ben Thomas to z pozoru niczym niewyróżniający się mężczyzna, który wiedzie spokojne życie, oddając się swej pracy. Nie jest jednak tyko przeciętnym pracownikiem urzędu podatkowego, wyróżnia go bowiem chęć niesienia pomocy innym ludziom. Udziela jej osobom, które na to zasługują, bezgranicznie się dla nich poświęcając. Dlaczego to robi? Odpowiedź może się okazać bardzo trudna…

 Długo zabierałem się do tego filmu, na początku byłem nawet dość sceptycznie nastawiony, ale z minuty na minutę film wciągał mnie coraz bardziej :)

Film jest naprawdę świetny, każe się zastanowić nad swoim życiem. Wspaniała gra W. Smitha. Dla mnie to nie był wyciskacz łez, ale naprawdę wzruszający, mądry i zapadający w pamięć obraz.


 

A Wy jakie filmy byście tu jeszcze dopisali?

Pozdrawiam,
Dejw


Źródło:
Wikipedia, zalukaj.pl  

3 komentarze:

  1. Ciekawy przypadek Benjamina Buttona. Jedyny film, który dosyć mocno przeżyłam. Polecam obejrzeć

    OdpowiedzUsuń
  2. 2,3,5- widziałam i uważam za świetne filmy :)

    OdpowiedzUsuń