czwartek, 16 października 2014

Popołudniowa drzemka? Sprawdź ile czasu spać by wstać wypoczętymDrzemka to naprawdę coś wspaniałego, pod warunkiem, że wiemy ile czasu na nią przeznaczyć. Zbyt długie spanie spowoduje, że będziemy jeszcze bardziej zmęczeni niż wcześniej. Tak więc sen może być naszym dopalaczem lub wrogiem.


10-20 min
Wybierz taką drzemkę jeśli chcesz zwiększyć swoją kreatywność, koncentrację czy czujność. Z racji tego, że jest to krótka drzemka będzie Ci o wiele łatwiej podnieść się z łóżka :)

30 min
Badania dowodzą, że 30 minutowe drzemki mogą doprowadzić do bólu głowy oraz do ogólnego osłupienia i braku sił, coś podobnego do poranka po udanej imprezie ;)

60 min
Taka długość snu pozwala nam na utrwalenie pamięci do faktów, które przed snem usłyszeliśmy. Jedyny minus jaki może wystąpić to ogólne zmęczenie.

90 min
Tyle trwa jeden całkowity cykl snu. Dlatego znaczenie łatwiej będzie nam się z niego obudzić, bez efektu wycieńczenia. Taki sen pozwala polepszyć pamięć i kreatywność.


Dlaczego warto się przespać w środku dnia?

1. Badania dowodzą, że po drzemce Twój mózg staje się sprawniejszy. Występuje tu uczucie "resetu" podobne do tego kiedy budzisz się rano.

2. Jeśli śpisz w nocy 6-8 godzin, to w zamian dostajesz 6-8 godzin energii w ciągu dnia. Jeśli prześpisz się w ciągu dnia 20 min to dostajesz kolejne 4-6 godzin aktywności. Niesamowite prawda?

3. Masz lepsze samopoczucie. To oczywiste, że gdy czujesz się wypoczęty od razu poprawia Ci się nastrój

4. Popołudniowa drzemka poprawia pamięć. To czego wcześniej się uczyłeś, łatwiej zapada Ci w pamięci.

5. Po przebudzeniu Twój umysł jest bardziej kreatywny i właśnie w tym czasie możesz wpaść na coś genialnego.


pozdro
DEJW

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz